Den V. – Odda, Eidfjord, příprava na Hardangerviddu

Jeden z těch dnů, které mají místo 24 hodin asi 12…… neboť jsme toho za celý den příliš nestihli. Dojeli jsme do městečka Odda, které bylo po cestě, ale nic zajímavého jsme nenašli. Tedy až na supermarket Coop, kde jsme nakoupili na další dva dny. Něco dobrého a levného, něco co nám dá energii pro putování po náhorní plošině Hardangervidda. Nakonec jsme nakoupili za 193 NOK :-) 2 banány, 1 paprika, ochutnávka různých druhů bonbónů (17,-) a hlavně 650g kuřecího masa za 130,-

To se nakonec ukázalo jako výtečný nápad a my jsme měli super luxusní veřeči a navíc ještě jídlo na další den. K té večeři to byli kuřecí plátky s bramborovou kaší (ještě teď se mi sbíhají sliny) a na další den jsem si připravili rýži s kuřecími kousky a řeknu vám, těšil jsem se na to jídlo ještě než jsme ráno vyrazili.

Po městečku Odda následovala další celkem dlouhá etapa, která nás zavedla do městečka Eidfjord. V kavárně internet nehledejte, hledejte ho na informacích, na dvou stolních PC a za 20,- NOK/10 minut. Barunka potřebovala napsat e-mail, tak jsme si dali jednu desetiminutovku. Pak rozepsala další, ale to už nám nestačilo, tak jsme si dali nášup a já napsal ještě e-mail domů. To už je dost výdajů na jeden den. Barunce to ovšem nestačilo a byla přesvědčená, že na Hardangerviddu potřebujeme podrobnou mapu 1:50 000, kterou taky nakonec za 130,- NOKů koupila. Musím přiznat, že jsme nakonec nelitovali. Ikdyž bysme si raději měli zopakovat orientaci v mapách (chvililinku jsme šli neznačenou, velmi přírodní cestou :-), nakonec nás dovedla správně tam i zpět.

Město Eidfjord se posléze natahuje o 5km dále, skrz tunely, odkud vede cestička na náhorní plošinu Hardangervidda. Ubytovali jsme se blízko v kempu, abychom mohli brzy ráno vyrazit. Kemp nás stál celkem 130 NOKů, což byla cena průměrná. Sprchy klasicky 10 NOK. Doplnili jsme našich 13 PET lahví čerstvou vodou a šli nabrat síly na další den. Hrozně moc se těšíme na další den :-)

1 komentář k článku:
“Den V. – Odda, Eidfjord, příprava na Hardangerviddu”

Napiš komentář