Den XIV. – Před Oslem

Tento den byl ve znamení procházek. Jedem po silnici č. 4 a potkáváme Gjøvik, parkujeme mimo centrum a procházíme se parkem, ikdyž venku přituhuje, vydrželi jsme hodinku až dvě. Možná nám trochu pomohla čokoládová vzpruha z “továrny na čokoládu“, která měla rozměry 2×7 cm a stála “pouhých” 16 NOK – raději jsem si to v hlavě nepřepočítával.

Vyrazili jsme opět na Oslo a našli pěkný kempík asi 44 km před ním. Ubytování nás vyšlo na 120 NOK, uvařil jsem k obědu polévku od Knorru – 80procentní – extra hustá ;-). Pak jsem udělal bramborovou kaši (úplně sám) a opečená kolečka vysočiny, to je jediné co nám zbylo ;-).

Odpoledne jsme se vydali po okolí, trhali lesní jahody a prošli se lesem, který vypadal stejně jak náš český les 😎 Vrátili jsme se asi po 2 hodinách a uvařili si rýži se sečuánskou omáčkou. Na zítra jsme si ještě připravili specialitku – těstovinový salát s tuňákem a zeleninou – můj nejoblíbenější!

P.S.: Abych nezapomněl! Bára si natrhala lesní jahůdky a já v noci ještě dělal neuvěřitelně vynikající palačinky s lesními jahodami, marmeládou a kakaem. No, to byste museli vidět 😉

1 komentář k článku:
“Den XIV. – Před Oslem”

Napiš komentář