Plán cesty – Norsko 2008

Cesta na sever mi v hlavě leží již rok, a jelikož to bude moje první větší dobrodružná cesta (považte, jedu s dvěma “holkama” a 20 let starým autem ;), rozhodl jsem se ji řádně zdokumentovat a popsat, abych si mohl vzít poučení do dalších výprav a abych ono poučení mohl předat dobrodružníkům dále.

První příspěvek, na této speciálně Norské stránce, je tedy plán cesty, jak písemný tak interaktivní, vykonstruovaný pomocí Google Maps.

Odejzd by měl proběhnout v poklidu 3. 7. okolo 18:00, takže směr Hanstholm (Dánsko) pojedem přes noc, čímž se, jak doufám, vyhneme přeplněné dálnici v Německu a pojedem v poklidu, žádný spěch. GoogleMaps i ViaMichelin nám spočítal dobu cesty na max. 12 hodin (s přestávkami), dal jsem však dostatečnou rezervu pro případ náhlého zabloudění (nevím jak to dopadne s GPSkou), což se v noci klidně stát může. V průběhu cesty se samozřejmě za volantem vystřídáme a budeme dělat časté občerstvovací rychlopřestávky.

Trajekt z Dánského Hanstholmu nám jede v 10:30 a na norském pobřeží bysme měli zakotvit kolem 12:30. Vzhledem k nejasnému složení naší posádky, nejistému autu a nejistému datumu (hlavně, že se nakonec vše povedlo) jsem objednával trajekt u MasterFerries.com až 25. dubna, takže jsme se super cenou počítat nemohli, ačkoli jsme věděli, že čím dřív, tím levněji jsme mohli plout. Každopádně 97,50 EUR (2501,-Kč u mBank) nás zatím nezruinuje. Zároveň je to první položka na mém seznamu Norsko 2008 – výdaje.

Dále již následuje interaktivní mapka naší cesty a v písemné formě se určitě dočkáte dalších pokračování z naší cesty, podrobné plány, rozpis výdajů, rady a zrady… Je na co se těšit 😉


Zobrazit plán cesty na GoogleMaps

4 komentářů k článku:
“Plán cesty – Norsko 2008”

 • SjirkaS

  Norsko chvaluji. Byl jsem tam minulý rok a určitě se tam ještě někdy vrátím. Bohůžel jsem tam, ale byl s cestovkou a né takhle sólo ;-). Z mých fotografiíí, zvukových záznamů a informačních tabulí dávám pomalu dohromady informační web o Norsku. Zatím to není kompletně dodělané, ale už teď jsou již fotografie kompletní. Zbývá ještě dopsat pár textů. Jo a hosting je taky provizorní, takže doufám, že nebude problém s rychlostí 😉

 • admin

  Obsahově moc zajímavé stránky, takhle nějak si to představuji, že by mohlo být i tady… časem 😉

 • Pavel Zátorský

  Ahoj, letos plánujeme jet do norska a zatím sháníme všecky možné i nemožné informace. Tvůj web je zatím jeden z nejobsáhlejších co se užitečných informací týče. Jakou mapu jste si pořídili na cestu? krom gps…my máme radejc papírové mapy než gps 😉 ale i tu máme v záloze.

 • Martin

  Díky Pavle 😉

  Já jsem bohužel svou neopatrnou aktualizací GPS udělal z použitelné mapy Norska nepoužitelnou (slepou)… takže doporučuji zkontrolovat! Jakmile jsme to zjistili, vyhrabali jsme mapu Evropy a jeli jsme prostě podle cedulí a občas podle mapy… celkem zábava 😉

 • Napiš komentář